Letní osvěžení

Horké letní dny mohou být pro želvy druhu Testudo Hermanni náročné. Tyto malé želvy jsou chladnokrevní tvorové, kteří si obvykle vyhledávají teplé prostředí. V případě extrémně vysokých teplot může být pro ně obtížné udržet si optimální tělesnou teplotu. Existuje však jednoduchý způsob, jak můžete svým želvám pomoci překonat horké letní dny – osvěžit je kouskem chladivého melounu.

Naše chovná skupina – Hanka, Honzík, Adéla a Nella – stejně tak i mladé Devatenáctka, Dvacítka a Dvacet jednička se do melounu pustili velmi ochotně. Po čtvrthodině nebylo po melounu ani vidu ani slechu.

Meloun je vynikajícím způsobem, jak zpříjemnit želvám horký den. Má vysoký obsah vody a je bohatý na živiny, což je činí ideálním osvěžením. Přidání melounu do stravy želv může pomoci udržet jejich hydrataci a zároveň poskytnout chutné a chladivé občerstvení.

Před podáním melounu svým želvám je důležité provést několik jednoduchých kroků. Za prvé, omyjte meloun důkladně pod tekoucí vodou, abyste odstranili veškerou nečistotu z povrchu kůže. Poté meloun rozřízněte na menší kousky, které jsou vhodné pro velikost úst želv. Můžete také odstranit semena, pokud si přejete, ale není to nezbytné.

Poté, co jste připravili meloun, můžete ho podat svým želvám. Umístěte kousky melounu do jejich terária nebo venkovního výběhu. Nezapomeňte, že meloun by měl být čerstvý a čistý. Měl by být také podáván v malém množství, aby se zabránilo přejídání.

Při podávání melounu želvám je třeba vzít v úvahu několik důležitých ohledů. Zaprvé, nezapomeňte meloun vyměnit po několika hodinách, aby se zabránilo znečištění a rozkladu. Meloun by neměl být ponechán v teráriu déle než je nutné. Také sledujte, zda želvy jedí meloun s nadšením a že si ho opravdu užívají. Každá želva je jedinečná, a tak se může stát, že některé želvy meloun nebudou upřednostňovat. Meloun samozřejmě nemůže a ani nesmí stoprocentně nahradit běžnou želví stravu.

Osvěžení želv Testudo Hermanni melounem je skvělý způsob, jak jim pomoci přečkat horké letní dny. Meloun je nejen chutné občerstvení, ale také zdroj hydratace a živin. Při podávání melounu svým želvám buďte opatrní a sledujte jejich reakce. S tímto jednoduchým trikem můžete zvýšit pohodu svých želv během horkého léta a přispět k jejich celkovému blahu.